Endüstride kullanılan sistemlerin birçoğunun yurtdışı destekli olması ve yetkili servislerinin bulunamaması “Endüstriyel Elektronik Kart Tamiri” sektörünün gelişmesine neden olmuştur. Çoğu zaman ise yetkili servis sağlayıcılarının kart/modül tamirine başvurmadan arızalı ürürün yenisi ile değişimi işletmelere çok yüksek maliyetlere neden olmaktadır.

Mikrotest Elektronik Kontrol Sistemleri olarak 15 yıllık tecrübemizle hızlı, ekonomik ve güvenilir teknik ekibimiz ile bu sektördeki yerini başarıyla korumaktadır. Kullandığımız son teknolojik cihazlar ve sistemlerle, elektronik modüllerdeki arızaları devre şemasına ihtiyaç duymadan tespit eden donanıma sahip, ESD standartlara uygun ve Statik Güvenliği maksimum sağlanmış laboratuvarımızda hizmet vermekteyiz.
Arıza tespitinde elektronik sisteme/modüle enerji vermeden kısa sürede çözüme ulaşabilen otomatik test cihazlarımızın yanı sıra;

“sağlam modül – arızalı modül “ karşılaştırması sonucu çok daha hızlı ve çok daha güvenli arıza tespit teknikleri uygulanmaktadır.

Arızalı komponentlerin değişiminde kaliteli ve orjinallik öncelikli hedefimiz olmuştur. Yurtiçinde temin edilemeyen komponentler 430000 den fazla stok ürünü kapasitesine sahip farnell den temin edilmektedir.